Zwyciężczyni PPO lepsza od Woźniackiej

Zwyciężczyni tegorocznej edycji Powiat Poznański Open Petra Cetkovska autorką sensacji czwartego dnia wielkoszlemowego turnieju US Open. Czeszka wyeliminowała rozstawioną z numerem czwartym Karolinę Woźniacką.

Cetkovska, która w najnowszym rankingu WTA zajmuje 149. miejsce, po wygraniu w pierwszej rundzie z Amerykanką Christiną McHale (WTA 59) 4:6, 6:4, 6:3, w drugiej trafiła na jedną z faworytek turnieju Karolinę Woźniacką. Wracająca do formy Czeszka od pierwszych piłek grała bardzo dobrze. Wygrała pierwszego seta 6:4. W drugim lepsza była Dunka, chociaż gra była bardzo wyrównana. Podobnie było w decydującej partii, w której o zwycięstwie decydował tie-break. Cetkovska zagrała w nim fenomenalnie. Wygrywała punkty zarówno przy swoich serwisach, jak i przy podaniach Woźniackiej. Zwyciężyła 7-1 i awansowała do trzeciej rundy.

Blisko sensacji było także w meczu z udziałem drugiej finalistki PPO Jeleny Ostapenko. 18-letnia Łotyszka zszokowała nowojorską publiczność wygrywając pierwszego seta z Sarą Errani 6:0. W dwóch kolejnych też prezentowała ciekawy i ofensywny tenis, ale nie była już tak skuteczna. Ostatecznie przegrała 6:0, 4:6, 3:6.