US Open już bez „naszych”

Nie ma już uczestniczek tegorocznej edycji Powiat Poznański Open w wielkoszlemowym turnieju US Open. Ostatnia tenisistką, która pożegnała się z kortami w Nowym Jorku była zwyciężczyni PPO Petra Cetkovska.

Cetkovska w meczu trzeciej rundy przegrała z Włoszką Flavią Pennettą [26] 1:6, 6:1, 6:4. Triumfatorka PPO, która stoczyła kolejny trzysetowy pojedynek i tak ma powody do radości. Dzięki dobrej grze w US Open powróci do pierwszej setki rankingu WTA.

Także w turnieju deblowym nie ma już tenisistek, które na przełomie lipca i sierpnia grały w CT Sobota. Mecz o awans do ćwierćfinału przegrała grająca w parze z Johanną Larsson Holenderka Kiki Bertens.

Jedyną zawodniczką, której wielkopolscy kibice mogli kibicować w Powiat Poznański Open, a która zagra jeszcze w tegorocznym US Open jest uczestniczka ubiegłorocznej edycji PPO Andrea Hlavačkova. Czeszka, która w naszym turnieju była rozstawiona z numerem jeden, grając z Łukaszem Kubotem, jest już w ćwierćfinale gry mieszanej.