Prezes PKOL liczy na emocje


Organizatorzy turnieju Powiat Poznański Open 2015 otrzymali list od prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego – Andrzeja Kraśnickiego. Poniżej prezentujemy jego treść.

„Z prawdziwą przyjemnością witam Międzynarodowy Turniej Tenisowy Powiat Poznański Open. Już po raz drugi w Centrum Tenisowym Sobota w gminie Rokietnica pojawią się czołowe młode tenisistki. To zapewne przyszłe gwiazdy europejskiego i światowego tenisa. Wezmą udział w największej rozgrywanej na kortach otwartych (i z najwyższą pulą nagród) imprezie w tegorocznym kalendarzu ITF w Polsce. Na starcie nie zabraknie zawodniczek dobrze już znanych na międzynarodowej arenie. Jestem, przekonany, że zademonstrują tenis na wysokim poziomie, pełen efektownych i błyskotliwych zagrań, dostarczając kibicom wielkich emocji. Mam nadzieję, że stanie się tak również dzięki postawie na korcie naszych reprezentantek. Szczególnie ciekaw jestem gry tegorocznej mistrzyni Polski – Magdy Fręch. Bardzo chciałbym, by w ciągu kilku lat podbiła nie tylko krajowe czy europejskie, ale także światowe korty. Nie zapominajmy, że tenis jest dyscypliną olimpijską a ja, jako prezes PKOl, nie tylko z racji tego faktu, mam doń sentyment szczególny. Mam także pewne oczekiwania…

Organizatorom Turnieju szczerze gratuluje sukcesu, jakim bez wątpienia jest doprowadzenie do drugiej już edycji tej imprezy. Cieszę się, że Starostwu Powiatowemu w Poznaniu udało się pozyskać do współpracy jakże cennych partnerów – sponsorów oraz patronów medialnych, dzięki którym wieści z imprezy maja szansę dotrzeć do szerokich kręgów kibiców tenisa.

Uczestniczkom Turnieju życzę wspaniałej gry, zawsze prowadzonej w duchu fair play, a kibicom wielu niezapomnianych emocji.”

Andrzej Kraśnicki
Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego”