Na korcie mogę przegrać, w biznesie nie

Na łamach Głosu Wielkopolskiego (Strefa Biznesu) ukazał się wywiad z Tomaszem Nowickim, właścicielem Centrum Tenisowego Sobota i firmy POZ BRUK. Opowiada w nim o tenisie, rodzinie i wytrwałości w biznesie. Zapraszamy do lektury.

Autorzy wywiadu Maciej Łosiak i Krzysztof Sobkowski zapytali m.in. o sport.

– Lubi Pan sport, a przede wszystkim tenis. Czy to sprawiło, że zdecydował się Pan wybudować w 2010 roku Centrum Tenisowe Sobota?

Był moment, że ważyłem ponad 100 kg. Siedziałem za biurkiem i tyłem. Wtedy postanowiłem zacząć się ruszać. Przy swoim domu zbudowałem kort tenisowy, bardziej z myślą o dzieciach niż o sobie. Zacząłem jednak grać systematycznie. Schudłem w ciągu trzech miesięcy 20 kilogramów. Trenuję od 17 lat. Wtedy zaczęła się moja miłość do tenisa. A co do CTS, to nowoczesny kompleks. Znajduje się w nim 18. kortów tenisowych, 10. do squasha, komfortowe zaplecze z salą do stretchingu, sauną i grotą solną. To jedyny taki ośrodek w Wielkopolsce. Pomimo miejsc noclegowych i nastawionej na zdrową kuchnię gastronomii nie jest to jednak dochodowy interes. Ośrodki sportowe nie przynoszą zysków, ważne jednak jest, by nie przynosiły strat. Dzięki zaangażowaniu pracowników CTS wszystko się bilansuje. Dodatkowo od dwóch lat organizujemy wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Poznaniu turniej kobiet Powiat Poznański Open, który zyskuje coraz większa renomę.

cały wywiad przeczytacie tutaj