Kawa w Puszczykowie


Nowym Rokiem, nowym krokiem – zdaje się myśleć jedna z uczestniczek Powiat Poznański Open, Katarzyna Kawa. Tenisistka podjęła właśnie decyzję o zmianie barw klubowych.

Katarzyna Kawa, po trzech latach gry w barwach AZS-u Poznań przeszła do Akademii Tenisowej Angie Puszczykowo. Przez ostatnie trzy tygodnie trenowała już z jej właścicielką, tenisistką polskiego pochodzenia Angelique Kerber, która była gościem specjalnym ceremonii losowania drabinki drugiej edycji PPO.

„To dla mnie ogromna szansa. W Puszczykowie mam lepsze warunki i możliwość trenowania z Angelique oraz jej sztabem szkoleniowym” – powiedziała Katarzyna Kawa. „To był dla mnie bardzo udany rok. Zagrałam kilka dobrych turniejów i kończę rok na 273. miejscu w rankingu WTA. W 2016 roku chciałabym awansować do pierwszej dwusetki WTA i zagrać w turniejach kwalifikacyjnych Wielkiego Szlema” – dodała Kawa.

„Bardzo cieszymy się, że Kasia będzie reprezentowała barwy naszej Akademii. To bardzo solidna i ambitna tenisistka. Zrobimy wszystko by pomóc  jej w realizacji planów – powiedział z kolei dyrektor AT Angie, Henryk Gawlak.