Będzie piękna kontynuacja


Szanowni Państwo!

Jestem przekonany, że turniej tenisowy Powiat Poznański Open’2015 będzie piękną kontynuacją tego, co rozpoczęliśmy przed rokiem.

Nie ma co ukrywać, że wraz z właścicielem CT Sobota panem Tomaszem Nowickim nie bez trudu podnieśliśmy poprzeczkę, także tę finansową. Suma nagród, która wzrosła do 75 tysięcy dolarów z pewnością spowoduje, że na kortach pojawią się jeszcze lepsze zawodniczki, nawet te z pierwszej setki światowej listy. Bardzo cieszę się na występ w naszym turnieju mieszkanki naszego powiatu – Katarzyny Piter. Byłem lekko rozczarowany w poprzedniej edycji, że nie było w turnieju najlepszych tenisistek z naszej okolicy. Tym razem Kasia Piter potwierdziła udział i na pewno nie będzie żałowała. Podobnie zresztą, jak pozostałe zawodniczki, które pojawią się na kortach pięknego Centrum Tenisowego Sobota w gminie Rokietnica w powiecie poznańskim.

Turniej PPO’2015 zyskuje także na prestiżu ze względu na objęcie go honorowym patronatem przez Polski Komitet Olimpijski z czego jestem bardzo zadowolony i dziękuję prezesowi PKOl-u, poznaniakowi panu Andrzejowi Kraśnickiemu. Nasz turniej jest nie tylko znakomitą promocją dla zawodniczek, pnących się w tenisowej hierarchii rankingu WTA, ale przede wszystkim przykładem dla młodzieży, że warto uprawiać sport.

Inną bardzo ważną sprawą jest również zaangażowanie w organizację imprezy przez wielu kochających tenis przedsiębiorców z naszego powiatu. To wszystko sprawia, że Powiat Poznański Open utrwala swoje znaczące miejsce w tenisowym kalendarzu na przełomie lipca i sierpnia. Chcemy organizować ten turniej, bo nie widzę powodów, aby powiat poznański nie miał mieć tak prestiżowej imprezy sportowej dla znakomitych zawodniczek, świetnych kibiców i w tak pięknym miejscu jak CT Sobota.

Jan Grabkowski
Starosta Poznański