Angie w półfinale Australian Open!

Angelique Kerber, która była gościem specjalnym ceremonii losowania drabinki Powiat Poznański Open osiągnęła jeden z największych sukcesów w karierze. Mieszkająca w podpoznańskim Puszczykowie Niemka polskiego pochodzenia awansowała do półfinału Australian Open! To jej pierwszy półfinał AO w karierze i trzeci w turniejach wielkoszlemowych.

Angelique Kerber (na zdjęciu ze starostą poznańskim Janem Grabkowskim podczas losowania PPO) pokonała w ćwierćfinale (pierwszy raz w karierze!) będącą w znakomitej formie Victorię Azarenkę [14] 6:3, 7:5.

W pierwszym secie Kerber zaczęła od prowadzenia 4:0. Białorusinka wyglądała na zszokowaną, nie czuła kortu, denerwowała się nieudanym zagraniami. A Niemka robiła swoje. Konsekwentnie grała przemyślany, mądry tenis i wygrała 6:3. W drugim secie role się jednak odwróciły. Azarenka prowadziła 5:2 i 40:0… Kerber nie tylko obroniła piłki setowe, ale wygrała pięć kolejnych gemów z rzędu i awansowała do półfinału.

Do tej pory „puszczykowianka” zagrała w dwóch wielkoszlemowych półfinałach: w 2011 roku w US Open oraz w 2012 w Wimbledonie. W Australian Open nigdy tak daleko nie dotarła. Przeciwniczką Niemki w walce o finał będzie sensacyjna półfinalistka z Wielkiej Brytanii, zajmująca 47.miejsce w rankingu WTA Johanna Konta.